Miután a köztársasági elnök aláírta a magán-nyugdíjpénztári befizetésekhez kapcsolódó törvénymódosításokat, a Stabilitás Pénztárszövetség előzetes jelzésének megfelelően azok visszamenőleges hatályú megsemmisítését kérte az Alkotmánybíróságtól. A szövetség beadványában rámutatott: a magánnyugdíjpénztári tagdíjak nulla százalékban történő meghatározása és a levont nyolc százalék nyugdíjjárulékká történő átalakítása a magán-nyugdíjpénztárakból folyósítandó ellátást s így a nyugdíjak egészét csökkenti. Az ellátások fedezetéből ugyanis kiesik 14 havi tagdíj és annak az évek során felhalmozódó hozamai, ez pedig nem ellentételeződik a társadalombiztosítási nyugdíj magasabb összegében. Utóbbi rendszerben ugyanis a nyugdíjat a szolgálati idő és nyugdíjjárulék alapjául szolgáló jövedelem alapján állapítják meg a törvényben meghatározott módon. Mint hangsúlyozzák: ez az alaptörvény tulajdon védelmével összefüggő rendelkezését sérti. A lépéssel ráadásul az állam szerzett jogot, illetve várományokat korlátoz. A Stabilitás kifogásolja a törvény visszamenőleges hatályát is, hiszen a 2010 októberében levont magán-nyugdíjpénztári tagdíjat novemberben már nyugdíjjárulékként kell bevallani és átutalni az APEH számára.
