Már 60 százalék azoknak a 18-29 éves ügyfeleknek az aránya, akik legszívesebben az interneten keresztül bonyolítják le banki ügyleteiket, és ott informálódnak aktuális egyenlegükről - derül ki a TakarékBank által készített felmérésből, amely a 30 év alattiak bankolási szokásait vizsgálta. A megkérdezettek közül legtöbben az internetbankot és a bankkártyát tervezik igénybe venni azok közül a szolgáltatások közül, amelyeket még nem használnak. Arra a kérdésre, hogy mi alapján választanak bankot, a válaszadók többsége azt felelte, hogy minél több ismeretre van szükségük az adott hitelintézetről - mondta el Brezina Szabolcs, a TakarékBank ügyvezető igazgatója. Brezina szerint a kutatás rávilágított arra is, hogy a hagyományos banki modell ideje lejárt. Szüleikkel ellentétben ugyanis a fiatalok nem fogadják el a bank és a köztük feszülő információs aszimmetriát: tudni, befolyásolni, kontrollálni akarják a nekik szóló termékeket.
A felmérés alapján a fiatal bankhasználók számára a három legfontosabb szempont: mennyire könnyen és kényelmesen tudnak azért a bankfiókba menni, hogy számlát nyissanak; van-e kifejezetten nekik szóló szolgáltatáscsomag; illetve milyen termékekkel rendelkezik a bank, amelyek azonnal segítenek nekik szociális vágyaik kiteljesítésében, amelyekkel kortársaik körében tiszteletet, elismerést, figyelmet vívhatnak ki. Utóbbi kettőt a válaszadók ötöde említette prioritásként.
