Az idei harmadik negyedévben csökkenő ütemben ugyan, de folytatódott az üzemanyag-fogyasztás visszaesése - derül ki a Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) adataiból. A MÁSZ tagvállalatainak adatai a piac mintegy 85 százalékát fedik le, így az értékek a teljes forgalomra is irányadóak lehetnek. Leginkább a 98-as benzin forgalma csökkent. Az első félévben (az első negyedévi adathoz hasonlóan) az előző év azonos időszakához képest 42,5 százalékos, a harmadik negyedévben pedig 23,5 százalékos volt a fogyasztás mérséklődése - így tudtak a kutak az első kilenc hónap alatt összesen 36 százalék feletti mértékben kevesebb 98-as benzint eladni. Mindez jól mutatja, hogy a felhasználók elsősorban a drágább üzemanyag esetében fogták vissza magukat. Ilyen körülmények között egyébként a 95-ös benzin értékesítésének előbbi időszakra számított 14,4 százalékos és 6,8 százalékos zuhanása különösen súlyos tünet lehet (ebben ugyanis alighanem szerepel a magasabb árú benzin helyettesítése is, a forgalom egy része nyilvánvalóan onnan ebbe a kategóriába terelődött át).
A gázolaj esetében a benzinhez képest jóval csekélyebb a mérséklődés, ami nyilvánvalóan abból is adódhat, hogy ebben főként céges fogyasztás tükröződik. A dízel használata jellemző ráadásul arra a tehetősebb magánfogyasztói rétegre (például a terepjárókat használókra) is, amelyek üzemanyag-felhasználását nem kurtította meg a válság.
