Megértjük és elfogadjuk, hogy a kormány nehéz döntések előtt áll. Ugyanakkor aggodalmunkat fejezzük ki a kiskereskedelmi láncoknak szóló adó miatt, ami valójában a munkahelyteremtést és a beruházásokat adóztatná meg - áll a Tesco-Globál Áruházak Zrt. közleményében, amelyet a miniszterelnök bejelentését követő egy órán belül adott ki a társaság. Mint a cég írja, ilyen adónemek bevezetése ilyen rövid határidővel és mindenféle egyeztetés nélkül komolyan fenyegeti a jó célok elérését. Az a piaci bizonytalanság, amit az ehhez hasonló lépések okoznak, kifejezetten hátrányos az ország megítélése szempontjából, különösen egy olyan időszakban, amikor Magyarországnak mindennél jobban szüksége van külföldi befektetésekre és az ezek nyomán keletkező új munkahelyekre, gazdasági növekedésre.
A CBA Kereskedelmi Kft. kommunikációs vezetője szerint meglehetősen szűkös az a kiskereskedelmi profit, ami megadóztatható lenne. Fodor Attila lapunknak elmondta, abban bíznak, hogy a kicsiket nem sújtja a különadó, márpedig a CBA a kis- és közepes vállalkozásokat tömöríti - ennél többet nem szeretnének mondani hétfő előtt, amikor kiderülhet, hogy a kormányzat pontosan hogyan képzeli a különadó kivetését.
Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára lapunknak elmondta, pénteken tart a szervezet elnökségi ülést, addig nem kívánnak nyilatkozni a különadóról. Azt viszont leszögezte, hogy a szövetséget a kiskereskedelmi szektorra vonatkozó újabb adóról nem tájékoztatta előzetesen a kormány és nem kezdeményezett ezzel kapcsolatban párbeszédet.
