Lényegében már állnia kellene Nyergesújfalun a Holcim Hungária Zrt. korábban 65 milliárd forint beruházással tervezett új cementgyárának, ehhez képest a cég még mindig küzd a civil szervezetek környezetvédelmi kifogásaival. Emiatt a térségben az a pletyka járja, hogy a Holcim anyavállalatánál felmerült a lehetősége, hogy a teljes beruházást Szlovákiába viszi.
Richard Skene, a Holcim Hungária igazgatóságának elnöke lapunknak elmondta, az új cementgyár egyes engedélyeivel kapcsolatban még mindig vannak fellebbezések, ezeket bíróság előtt tárgyalják. Amíg ez nem zárul le, további lépések nem várhatóak az építéssel kapcsolatban.
Közben új polgármestert kapott Nyergesújfalu a helyhatósági választásokon, ám Skene szerint a bíróságon levő engedélyeztetési ügyekre az önkormányzatnak nincs ráhatása. A beruházás esetleges szlovákiai folytatásáról úgy nyilatkozott: "a Holcim Hungária Zrt. számára fontos a magyarországi vevők pontos kiszolgálása. Ezt minden lehetőség szerint hazai gyártásból igyekszik biztosítani, de szükség esetén más gyárból is meg tudja oldani a folyamatos ellátást".
A nyergesi beruházással kapcsolatban többet nem tudtunk meg a cégtől, azt azonban leszögezték, amennyiben minden szükséges engedély és döntés megvan, két éven belül megvalósulhat a beruházás.
A térségben felépítendő cementgyár beruházását 2004-ben jelentette be a Holcim, majd 2005-ben tárgyalásokat kezdeményezett Nyergesújfalu önkormányzatával. Egy éven belül a svájci anyavállalat rábólintott a magyar építésre, ezt követően 2008-ban kapta meg a gyár a környezetvédelmi engedélyeket, amit szinte azonnal megtámadtak a civil szervezetek - vélt vagy valós környezetvédelmi problémák miatt.
