Ahogy a termékdíjjal kapcsolatban, úgy a Fidesz-frakció előtt fekvő, a tisztességtelen forgalmazói magatartást tiltó törvény módosítójáról is hallgatnak a honatyák, kérdés, meddig, ugyanis lassan beindul a törvényalkotási dömping. A beszállítói törvény módosítása miatt újfent tiltakoznak a kereskedők, még ha a módosító céljaival egyet is értenek. Vámos György, a kereskedelmi szövetség főtitkára szakmai véleménye szerint mindenki szeretné, ha tisztább lenne az üzleti élet, a javaslat célja pedig ez. A célokkal nem is kíván vitatkozni, de a módosító szakmailag több ponton is támadható. Mindenki elsiklik afelett, hogy a friss (vagyis romlandó) élelmiszerek beszállításakor a fizetési határidő 15 napra csökkenne a korábbi 30-ról. A kereskedő képes tartani a határidőt, de az agrárrendtartási törvény szerint az élelmiszer-feldolgozónak, illetve a termelőkkel kapcsolatban álló felvásárlónak továbbra is 30 napos fizetési határidő áll a rendelkezésére. Vagyis a kereskedő hiába tartja a határidőt, hogy a gazdák minél korábban a pénzükhöz jussanak, az említett szabályok miatt nem fognak. Bár a javaslat célja a hazai kistermelők védelme, ennél a pontnál ez nem teljesül.
Elsiklanak afelett is, hogy a módosító három százalékban limitálná a kereskedő által kérhető díjakat (egyéb szolgáltatásokért - például polcfeltöltés, reklámújságban való szereplés). Vámos szerint a kiskereskedelemhez hasonlóan a beszállítóknál is eltérő nagyságú cégek működnek, más-más érdekkörrel. A nagyok egymással és a kicsikkel is versengenek, hogy jobb helyet kapjanak egy-egy üzlet belterében vagy egy-egy promóciós újság felületén, a jobb pozícióért pedig fizetnek. Ha nem lehet, vagyis törvényben iktatják ki ezt a lehetőséget, a feltörekvő kis és közepes cégeknek sem lesz lehetőségük márkát építeni, a versenyt pedig a kiskereskedelmi üzleteken kívül kell megvívniuk a nagyokkal, ahol méretüknél fogva rosszabb helyzetből indulnak.
