Szokatlanul magas, tízmillió forintos bírságot szabott ki a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) a Groupama Garancia Biztosítóra, indoklása szerint azért, mert a társaság több területen is vétett. Hibát találtak például a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (kgfb) adatfeldolgozási rendszerében, a díjhátralékok és a kártörténeti igazolások kezelésében. Az ezzel kapcsolatban megtett intézkedésekről november elsejéig kell beszámolniuk. A Groupamának emellett a PSZÁF határozta szerint december 1-jéig kell számot adnia - többek között - arról, hogy milyen intézkedéseket tett a befektetési egységekhez kötött életbiztosításokhoz kapcsolódó hozamgarancia biztosítékainak megteremtése érdekében. Nem biztos, hogy a társaságot terhelő büntetés nem nő majd tovább, a PSZÁF ugyanis rögzítette: külön eljárásban vizsgálja, hogy a biztosító tevékenysége fogyasztóvédelmi szempontból megfelel-e a jogszabályi előírásoknak. A Groupama a határozatra reagálva közölte: a feltárt problémák a korábbi informatikai rendszerek integrációjából, valamint azok átalakításából, fejlesztéséből erednek, melyek megoldásán a biztosító szakemberei a felügyeleti állásfoglalástól függetlenül dolgoznak már. A megjelölt működési problémákból az ügyfeleknek nem származik káruk, hiszen azok a napi működést nem veszélyeztetik.
