BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Cetelem a nyerő?

2010. szeptember 30. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idei "szezonban" már csak néhány szereplő kínálja áruhiteleit. A HSBC-csoport magyarországi fogyasztási hitelező cégének tavaly májusi lépése után újabb cég, a jelentős szereplő Credigen jelentette be kivonulását (Napi, 2010. április 9.), szerződött kereskedelmi partnereinek új finanszírozó után kellett nézniük, ami piaci vélemények szerint elsősorban a Cetelemnek kedvezett. A hitelintézetnél megtudtuk: az idei tapasztalatok alapján nagyobb forgalmat várnak a 2010-es karácsonyi vásárlásoktól, mint 2009-ben, persze az "aranykort" idéző jelentős megugrásra az ünnepek közeledtével ők sem igazán számíthatnak.

Az áruhitelezésben az év vége a legintenzívebb időszak - mondták el az OTP-nél, hozzátéve: a kihelyezés volumene az elmúlt években folyamatosan csökkent, és várhatóan az idei ünnepi időszak forgalma is elmarad a válság előtti évekétől. A Budapest Banknál (BB) azonban úgy látják, hogy a karácsonyi ajándékokat a lakosság egy része továbbra is hitelből próbálja majd fedezni. A korábbi évekhez képest csak kisebb növekedésre számítanak.
A legnagyobb magyar banknál tapasztalataik alapján november második felében várják a kölcsönigénylések felfutását. A BB-nél elmondták: az áruhitelek iránti kereslet november utolsó, december első hetétől nőhet, de ezt leginkább az esetleges akciók időzítése befolyásolja. Itt főleg a kereskedői promóciókra gondolhattak, hiszen - mint megtudtuk - a BB nem tervez nagyobb áruhitelezési akciót. Az OTP-nél azt közölték, hogy az előző évek gyakorlatát viszik tovább, kedvező hitelkonstrukciókat kínálnak majd szerződött partnereiken keresztül. Nagy akció vagy ingyenhitel-dömping a Cetelem idei terveiben sem szerepel, a hitelkérelmek számának megemelkedését itt is csak november végétől várják.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet