Európában a magyar vásárló nézi és követi leginkább a napi fogyasztási cikkek árait és ez alapján dönt egy termék megvételéről, így itthon mutatkozik a legerősebb növekedés az elsőáras, illetve a kereskedelmi saját márkás termékkörben. Fogyasztáserősödést csak akciókkal és promóciókkal lehet elérni - mondta Jean-Paul Filliat, az Auchan Magyarország Kft. vezérigazgatója, aki szerint 2010 közel sem könnyebb év a tavalyinál. A 2009-ben bruttó 226 (nettó 185) milliárd forint forgalmat elért társaság mindössze 2 százalékos növekedést mutatott, amiben már szerepelt egy újonnan nyílt áruház forgalma is. Ez a vezérigazgató szerint nem hangzik túl jól, de a piacot ismerve nem is olyan rossz eredmény. Idén az első öt hónap nem mutatott trendfordulót, csak a nyár végi forgalmi adatok alapján mutatkozik némi remény arra, hogy az Auchan növekedést mutasson. A szeptemberi adatok 3,7-3,9 százalékos növekedést jeleznek, vagyis úgy tűnik, mintha látnák az alagút végét, de az eredményeket kizárólag a következő három hónap eladásai befolyásolhatják pozitív irányba.
Az idei egy négyzetméterre jutó forgalomban - amiben az Auchan a piacon rendszerint a legjobbnak számít - romlás mutatkozik, bruttó 1,6 millió forinttal számol a cég (12 áruház után), ami Filliat szerint nem meglepő. A hipermarketláncba újabb vidéki áruházak csatlakoztak - vidéken pedig más a fogyasztási szerkezet -, az ő forgalmi adataik némileg rontják a teljes lánc egy négyzetméterre jutó forgalmát, az Auchan ezért külön számolja a fővárosi és főváros környéki egységek adatait. Mindent összevetve azonban Filliat szerint megvan az esély arra, hogy 2010-ben látványosabb növekedést érjenek el.
