Augusztusban a bankrendszer forintlikviditása az átlagos adatok alapján - az előző hónapok trendjének megfelelően - alig változott az előző hónaphoz képest. Az előzetes jegybanki adatok szerint a kéthetes MNB-kötvény átlagállománya azonban többhavi csökkenés után ismét nőtt, ugyanakkor viszont a hitelintézetek egynapos betéteinek átlagállománya csökkent. A hitelintézetek jegybankkal szembeni devizaswap-kötelezettségeinek átlaga az év nyolcadik hónapjában nem változott júliushoz képest. A forgalomban lévő készpénz átlagállománya csekély mértékben növekedett. Eszköz oldalon a külföldi követelések átlagos állománya csökkent. A bankrendszer MNB-nél vezetett bankszámláinak egyenlegszintje a szokásosnál nagyobb mértékben haladta meg a tartalékkötelezettség összegét, a túltartalékolás kiugró mértékben (általában egymilliárd forint alatti ez az összeg), 6,6 milliárd forintra rúgott. Mint az MNB bejelentette: októbertől a pénzintézetek bizonyos határok között maguk választhatják meg tartalékrátájuk mértékét (Pénzügyeink, 2010. szeptember 7.). Az egynapos bankközi kamatláb a hónap során végig a kamatfolyosó alján tartózkodott.
