A Rail Cargo Hungaria (RCH) Zrt. bízik a Nemzeti Fejlesztési Minisztériummal (NFM) és a MÁV Zrt.-vel folytatandó tárgyalások sikerében, miután a társaság tulajdonosa, az Osztrák Szövetségi Vasút (ÖBB) pénteken bejelentette, hogy ésszerűsíteni szeretnék a magyar teherszállító leányvállalatának működését. Az osztrák állami holding féléves eredményét ismertetve Christian Kern vezérigazgató kijelentette, hogy az ÖBB komoly gondokkal küszködik. Számottevő leépítést készít elő a magyar leányvállalatánál, és tárgyalni akar a magyar kormánnyal a pályahasználati díjakról. A vezérigazgató nem mondott számokat, a Format napilap azonban 700-1000 fős létszámcsökkentésről írt. A kormány és a MÁV mindenben teljesítette a MÁV Cargo privatizációs szerződésében foglalt vállalásait - mondta Völner Pál, az NFM infrastruktúráért felelős államtitkára az MTI-Ecónak. Szerinte az osztrák cég alaptalanul hivatkozik a keretfeltételek többszöri módosítására. Az összes pályahasználati díj alapját még az idén is a 2004-es bázison kalkulált költségek képezik, a díjak tehát hat éve gyakorlatilag változatlanok - közölte Völner. Az RCH ugyanakkor azt írta közleményében, hogy 2008 óta a külső működési feltételek folyamatosan romlottak, legfőbb költségtényezői, a pályahasználati és a tolatási díjak többször és jelentős mértékben emelkedtek.
