BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatvanmilliós Vodafone-bírság

2010. szeptember 12. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Vodafone Magyarország Mobil Távközlési Zrt. az Internet Basic mobilinternet-csomagról adott tájékoztatásaival tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott - állapította meg a Gazdasági Versenyhivatal (GVH), ezért 60 millió forint bírság megfizetésére kötelezte az operátort. A cég a fogyasztókat a GVH által vizsgált tájékoztatási eszközökön - így televíziós szpotokban, online bannereken, eladáshelyeken elérhető szórólapokon és plakátokon, citylight plakátokon, illetve a Vodafone által előfizetőinek megküldött One című magazinjában - kiemelt módon informálta az újonnan megjelenő internetes csomag áráról, ám e tájékoztatások nem nyújtottak valós képet a reklámozott mobilinternet-szolgáltatás meghirdetett kedvező díjáról és igénybevételének feltételeiről. A vizsgált tájékoztatások ugyanis a fogyasztó által jól észlelhető fő információként a szolgáltatás kedvezményes árát tüntették fel, anélkül hogy utaltak volna arra, hogy a feltüntetett összeg már a kedvezményes, csökkentett havidíjat jelenti. A GVH szerint a hazai fogyasztók vitathatatlanul legjellemzőbb tulajdonsága a termékekkel kapcsolatos árérzékenység. A szolgáltatás ára tehát az egyik legfontosabb olyan tulajdonság, melynek ismeretében az érdeklődő dönt arról, hogy azt igénybe kívánja-e venni, így e körülmény az ügyleti döntését alapvetően és egyértelműen befolyásolja.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet