BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jutalmazás: a készpénz az úr

2010. szeptember 9. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A munkáltatók mindössze egyharmada vezetett már be munkavállalói pénzügyi részvételi programot, sok vállalkozás ezt azért nem tette meg, mert nincs elegendő információja a lehetőségekről - derült ki a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) által irányított, a Deloitte szakmai támogatásával végzett nemzetközi felmérésből. A TOBEQU3 (Towards a Better Quality of Financial Participation) nemzetközi felmérésben hat közép-kelet-európai ország munkaadói és munkavállalói szövetségei vettek részt.

A megkérdezett magyarországi munkáltatók körében még mindig magasan a készpénz formájában biztosított jutalom a legismertebb, a megtakarítási jellegű programokról, valamint a részvényjuttatási formákról mindössze egyharmaduk hallott. Egyúttal az is, hogy az eredménymegosztási programokat jobban ismerik a magyar munkáltatók, mint a részvény/üzletrész juttatási modelleket. A válaszadó munkavállalók 64 százaléka értett egyet azzal, hogy a munkavállalók teljes körét be kellene vonni a munkavállalói pénzügyi részvételi programokba, nem csak a vezető tisztségviselőket és a felső vezetés tagjait, mivel az ilyen programok akkor tudnak igazán célt érni, ha a lehetőség minden munkavállaló számára nyitva áll a csatlakozásra.

A munkavállalók többségét a részvételben a különböző adókedvezmények is ösztönzik, de a várható kedvező hozamkilátások azok, amelyek leginkább az értékpapír hosszabb tartása mellett kötelezik el őket. A munkáltatói oldalt tekintve érdekes tényező, hogy habár a programokat kedvező adózási feltételek mellett is meg lehet valósítani, az adóelőnyöket a bevezetés okaként mindössze a válaszadók két százaléka jelölte meg.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet