BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bíróságot nem hatja meg a jó erkölcs?

2010. szeptember 9. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Úgy tűnik, nem könnyen szerzi vissza a végkielégítések során kifizetett összegeket a BKV. A volt dolgozók ellen indított harmincegy perből eddig már hét keresetet elvesztettek. A közlekedési cég első körben azt kérte a bíróságtól: állapítsa meg, hogy a több tíz milliós végkielégítések a jó erkölcsbe ütköztek. Tomasitz István, a cég jogi igazgatója az MR1-Kossuth Rádiónak elmondta: olyan esetekben fordultak bírósághoz, amikor úgy fizettek valakinek lelépési pénzt, hogy az a szerződés szerint nem is járt volna. Például valakinek a közös megegyezéssel történő szerződésbontással egyidejűleg hathavi végkielégítést is kifizettek.
Bár a hét pert másodfokon a jó erkölcsre való hivatkozással elvesztette a cég, a BKV jogi igazgatója úgy véli, egy másik hivatkozási alappal, az eljárás jogszerűségének vitatásával ismét benyújthatják a kereseteket. A bíróság ugyanis érdemben nem foglalkozott azzal, hogy ezek a kifizetések jogszerűek voltak-e vagy sem. A BKV-t ezekben az ügyekben állandó megbízással rendelkező ügyvédi irodák képviselik, fix óradíjjal. A jogi igazgató azt nem tudta megmondani, hogy eddig mennyit fizettek ki az ügyvédeknek, de szerinte ez a tétel eltörpült a perelt összeghez képest.

A cégnél döntően 2006 és 2008 között csaknem százhúsz felső és középvezető távozott alkalmanként 70-80 milliós lelépési pénzzel. Sokan kollektív szerződésük alapján voltak jogosultak erre. Az ilyen típusú munkaszerződéseket 2008 után Kocsis István mostani vezérigazgató megszüntette.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet