Úgy tűnik, nem könnyen szerzi vissza a végkielégítések során kifizetett összegeket a BKV. A volt dolgozók ellen indított harmincegy perből eddig már hét keresetet elvesztettek. A közlekedési cég első körben azt kérte a bíróságtól: állapítsa meg, hogy a több tíz milliós végkielégítések a jó erkölcsbe ütköztek. Tomasitz István, a cég jogi igazgatója az MR1-Kossuth Rádiónak elmondta: olyan esetekben fordultak bírósághoz, amikor úgy fizettek valakinek lelépési pénzt, hogy az a szerződés szerint nem is járt volna. Például valakinek a közös megegyezéssel történő szerződésbontással egyidejűleg hathavi végkielégítést is kifizettek.
Bár a hét pert másodfokon a jó erkölcsre való hivatkozással elvesztette a cég, a BKV jogi igazgatója úgy véli, egy másik hivatkozási alappal, az eljárás jogszerűségének vitatásával ismét benyújthatják a kereseteket. A bíróság ugyanis érdemben nem foglalkozott azzal, hogy ezek a kifizetések jogszerűek voltak-e vagy sem. A BKV-t ezekben az ügyekben állandó megbízással rendelkező ügyvédi irodák képviselik, fix óradíjjal. A jogi igazgató azt nem tudta megmondani, hogy eddig mennyit fizettek ki az ügyvédeknek, de szerinte ez a tétel eltörpült a perelt összeghez képest.
A cégnél döntően 2006 és 2008 között csaknem százhúsz felső és középvezető távozott alkalmanként 70-80 milliós lelépési pénzzel. Sokan kollektív szerződésük alapján voltak jogosultak erre. Az ilyen típusú munkaszerződéseket 2008 után Kocsis István mostani vezérigazgató megszüntette.
