BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól zártak a fővárosi strandok

2010. szeptember 7. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nehéz körülmények ellenére is sikeres volt az idei strandszezon: a bevétel kismértékben nőtt, a forgalom pedig a tavalyihoz hasonlóan alakult. A strandszezon 100-120 nap, az idén pedig ennek egyharmada esős, hideg, strandolásra alkalmatlan idő volt. Az üzemeltető szerint az időjárás, a válság és az árvíz okozta problémák hatását részben az idén bevezetett új, elektronikus beléptető rendszerrel (IFR) tudták kiküszöbölni. Az IFR segítségével ugyanis csak a jegy megvásárlásával juthattak be a fürdőkbe, strandokra a vendégek és elkerülhetőek voltak a visszaélések. Az idén megnőtt az alternatív értékesítési csatornákon keresztül eladott jegyek száma is, a város több pontján (például szállodákban) igyekeztek a vendégeket elérni, és több tucat utazási iroda és bizományosi partner értékesítette a belépőket. Az új jegystruktúra is hozzájárul a jó eredményekhez: nagy sikert aratott az év újdonsága, a strandbérlet. (Ez még szeptember végéig érvényes a Dagályban.)

A legnépszerűbb strand a Dagály és a Palatinus volt az idén nyáron is. A csúcsnap a Dagályon július 12-én volt, akkor 6873 volt a látogatók száma, a Palatinust pedig július 17-én 4413-an keresték fel.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet