BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Más tanácsadókra hallgatna Szócska

2010. szeptember 2. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előző kormány új szabályokat vezetett be az egészségügyi szakmai kollégiumoknál. Mint a Nemzeti Erőforrás Minisztérium egészségügyért felelős államtitkára, Szócska Miklós az erről szóló tájékoztatón elmondta: a kollégiumok választási eljárása és összetétele szakmai körökben jelentős ellenérzéseket keltett. Sokan vitatják a grémiumok legitimitását, így a véleményezések, állásfoglalások megalapozottságát. Mostantól átmenetinek tekintett jelleggel működnek a kollégiumok tovább, amelyek mellett egy 12 főből álló államtitkári szakértői bizottság alkotja meg az új elveket az év végéig. A kollégiumok kisebb létszámmal, rugalmasabban működhetnek majd, azokban a tárca szerint a fiatal korosztálynak és a periférián dolgozó kollégáknak kell nagyobb szerepet kapniuk. Mint kiderült, a szervezeteket jobban összekapcsolnák a szakfelügyelet, illetve a minisztérium munkájával. A tárca hétfőtől szeptember végéig várja a szakemberek javaslatait a tanácsadó testületben való részvételre. Az egyeztetéseket és a koncepció megalkotását követően 2011 elején lehetséges az új rendszernek megfelelő kollégiumok létrehozása és működésük elkezdése.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet