Nem lepte meg Vámos Györgyöt, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkárát a mostani GDP-adat; mitől erősödött volna jobban a gazdaság - mondta -, ha a fogyasztás rendre képtelen növekedni. Így nyilvánvalóan most a kiskereskedelem is sokkal inkább visszafelé húzza a mutatót, semmint hozzátenne (az ágazat markáns szereplője a GDP-nek). Az élelmiszeripar és a mezőgazdaság is gyengélkedik - tette hozzá a főtitkár -, néhol persze nő az export, de az árvízkárok miatt kevés az áru, nincs nagy volumen, amely növekedést generálna. Továbbra is kérdéses, hogy a második félévben hogyan teljesít a fogyasztás. A korábbi kiskereskedelmi adatok egyáltalán nem biztatóak, a vártnál nagyobb mértékű csökkenést mutatnak, a szektor ahelyett hogy lendületbe jönne, inkább lendületet veszít.
