Kétmilliárd forint fejlesztéssel az utóbbi 25 év legjelentősebb agrároktatás-korszerűsítési programját valósítják meg két fővárosi és két Pest megyei agrároktatási intézményben. Az MTI-Eco híre szerint Dúl Udó Endre, a Közép-magyarországi Agrár-szakképző Központ (KASZK) főigazgató-helyettese, a projekt irányítója elmondta: a programban a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) által fenntartott budapesti Bercsényi Miklós Élelmiszeripari Szakképző Iskola, továbbá a szintén fővárosi Varga Márton Kertészeti és Földmérési Szakképző Iskola, valamint a váci Táncsics Mihály Mezőgazdasági Szakképző Iskola és a piliscsabai Mezőgazdasági Erdészeti Szakképző Iskola vesz részt. A négy oktatási intézményben korszerűsítik az oktatási és képzési feltételeket, valamint az iskolák szervezeti rendszerét és felújítják az oktatási infrastruktúrát is. Erre a két programra mintegy 1,2 milliárd forintot fordítanak összességében. A program keretében környezetkímélővé és energiatakarékossá teszik az iskolák épületeit is, erre közel 800 millió forintot fordítanak. Az épületek korszerűsítésével várhatóan a jövő év közepére készülnek el.
