BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre kevesebb üdítő fogy

2010. július 28. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Visszaestek a magyar háztartások vásárlásai alkoholmentes hidegitalokból. Mind gyümölcsléből, mind szénsavas üdítőitalból kevesebb fogy - állapította meg a GfK Hungária Piackutató az első négyhavi adatokból. A 100 százalékos gyümölcslevek szegmense kivétel, e termékek mennyiségi piacrésze 2008 óta folyamatosan nő. Szénsavas üdítőitalokból 2010 első felében közel 3 százalékkal vásárolt kevesebbet a lakosság, mint az előző év hasonló időszakában. A hidegital kategória vásárlóközönségét összevetve kiderült, hogy a szénsavas üdítőitalok vásárlásában arányaiban nagyobb a gyermekes családok szerepe, mint a gyümölcslevek esetében és a legkisebb mennyiségi arányt az ásványvizek vásárlásában képviselik. A gyermekes családok esetében nem arról van szó, hogy több szénsavas üdítőitalt vásárolnak, mint ásványvizet, hanem egyszerűen jóval nagyobb mennyiséget - közel kétszer annyit - fogyasztanak szénsavas üdítőitalokból, mint a nem gyermekes családok, míg ez az arány az ásványvizek esetében teljesen kiegyensúlyozott - mondta Kovács Krisztina, a GfK Hungária Consumer Tracking szektormenedzsere.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet