BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újrapozicionálják a Zsolnay Porcelánt

2010. június 29. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pécs Holding Zrt. tegnap aláírta a Zsolnay Porcelán Manufaktúra Zrt. 49 százalékos részvénypakettjének eladásáról szóló szerződést a vevő Manufaktúra-Befektető (M-B) Kft.-vel. Az M-B 230 milliót fizetett a csomagért és vállalta, hogy 2011 márciusáig további 500 millió forint tőkét ad a cégnek. Páva Zsolt pécsi polgármester szerint ezzel a Zsolnay kikeveredik a financiális problémákból és ha jól alakul az új befektetővel a kapcsolat, az önkormányzat tovább, 10 százalékra csökkenti részesedését a cégben.
Reményeim szerint a Zsolnay néhány éven belül annyira megerősödik, hogy valóban új gyártókapacitást kell építeni. Addig is a jelenlegi helyen van még kihasználatlan terület és a kapacitás elég az "újrabrendingelés" elindításához - mondta a Napinak Jászai Gellért, az M-B Kft. tulajdonosa, egyben az SCD Group Zrt. fő részvényese és elnöke.

A Zsolnay-befektetés hangsúlyozottan Jászai magánüzlete, de nem titkolt cél, hogy az SCD ingatlanbefektetéseiből származó szinergiákat kihasználják. Jászai lapunknak leszögezte: nem az SCD-nek kell eltartania a Zsolnayt, ebben nem is lenne ráció. Nem titok az sem, hogy a Zsolnaynál a marketingre kell elsősorban sokat költeni - hogy mennyit, az egyelőre kérdés. Az M-B most kezdi meg és augusztus végére fejezi be a Zsolnay részletes átvilágítását. A kft. célja, hogy a Zsolnay régi erős üzletágát, az épületkerámiát felfuttassa, amellett hogy megtartja és erősíti a hagyományos, kézzel készített porcelánok gyártását. Jászai szerint most úgy néz ki, hogy a reorganizációban nem elbocsátás, hanem létszámbővítés várható.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet