A Tesco Global Áruházak Zrt. sajtóbeszélgetésen reagált a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete (KDFSZ) által a sajtóban megszellőztetett munkajogi ügyekre. A Tesco álláspontja szerint a KDFSZ-nek annak ellenére nem szokása a konstruktivitás, hogy rendszeres párbeszéd folyik. A beszélgetéseken soha nem kerülnek szóba a sajtóban megjelenő ügyek, ami azért baj, mert általánosságban a kereskedelmi lánc nem tud segíteni az alkalmazottait ért visszásságokon. Ugyanakkor a cég elismeri, hogy a 22 ezer dolgozó esetében előfordulhatnak jogsértések, amelyeket - ha a cég központjának tudomására jut - igyekszik megoldani. A Tesco kiemelte: a nagyobbik szakszervezettel, a KASZ-szal jó a kapcsolatuk és működőképes érdekképviselet folyik a szervezettel, míg a KDFSZ deklaráltan bozótharcot folytat, ami a Tesco szerint aligha jó megoldás az érdek-képviseleti ügyben.
