A németországi központi üzembe és győri gyárába helyez át termelést Kínából a vasúti modelleket gyártó német Märklin, miután kínai beszállítója felmondta a német vállalattal a szerződést. Német lapbeszámolók szerint - írta az MTI-Eco - a Sanda Kan kínai céget átszervezik, és a jövőben csak a nagy ügyfelekre koncentrálnak, ezért 60-80 partnerükkel felmondják a megállapodásokat. A kínai cég a beszállítások révén a Märklin forgalmából 25 százalékkal részesedik, ezt a kiesést kell pótolnia a két Märklin-gyárnak, ami igen jól jöhet nekik, hiszen a cég fizetésképtelenné válása miatt mindkét üzemben létszámleépítéseket hajtottak végre. A 150 éves Märklin, Európa legpatinásabb vasútimodell-gyártója tavaly februárban jelentett fizetésképtelenséget a gazdasági világválság, valamint az elektronikus játékok a gyártókat már régóta nagy nyomás alatt tartó egyre erősebb versenye miatt. A céget csődgondnokság alá helyezték, átszervezéseket hajtottak végre, amelyek eredményeképpen már nyereséget termel a Märklin, sőt az idén 120 millió euró bevételt vár, annyit, mint a válságot megelőző évben.
