BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mindent vittek, ami hűsít

2010. június 15. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ugrásszerűen nőtt a múlt héten a sör, az ásványvíz és a jégkrém értékesítése a kiskereskedelemben, jóllehet az ásványvíz-eladás ma már közel sem reagál olyan élénken a kánikulára, mint korábban. A Magyar Ásványvíz Szövetség adatai szerint tavaly 105 literről 110 literre nőtt a fejenkénti fogyasztás, vagyis a recesszió sem törte meg a honi eladásokat - mennyiségben, értékben ugyanis nem nőtt számottevően. A szövetség szerint ma már a magyar fogyasztók rendszerint olyan napi fogyasztási cikk-ként vásárolják az ásványvizet, mint a tejet vagy a kenyeret, így az éven belüli fogyasztás egyenletesen oszlik el. Viszont itt is megfigyelhető, hogy a vásárlók a kereskedelmi saját márkás termékeket fogyasztják inkább.

A sörökből is az olcsóbb termékek mennek - mondta lapunknak Gillemot Katalin, az Auchan kommunikációs vezetője. A hipermarketlánc éppen a kánikulában vezetett be egy rendkívül olcsó jégkrémet, amely megdobta a termékkategória értékesítésének volumenét. A Tesco nyári impulzív termékeinek (fagyik, tölcséres, pálcikás jégkrémek) is jót tett a kánikula, a cég tájékoztatása szerint a múlt év azonos időszakához képest csaknem 70 százalékkal több jégkrémet adott el a hétvégi hőség alatt. Emellett a családi termékek is jól fogytak. A napokban indult a hipermarketláncban a sörvásár, ami csütörtökön ér véget. A meleg érkeztével az eladások ugrásszerűen nőttek, s ebből az akciós termékek részesedése közel 80 százalékos volt. (Múlt héten több mint 4 millió darab sört adott el a lánc.) Kissé meglepő módon a negyedik legnagyobb darabszámban eladott sör az alkoholmentes volt. A meleg az újonnan nyílt sörkategóriának, az ízesített változatoknak is kedvezett, különösen a citromosnak.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet