BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elindult itt a Starbucks

2010. június 15. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikaiakra jellemző marketingkörítéssel nyitotta első kávézóját Magyarországon a Starbucks Coffee Company lánc, a világ legnagyobb "gyorskávézó" hálózata. Ezzel 53 országban van jelen a cég, s az EMEA (Európa, Közel-Kelet, Afrika) régióban 1600 egységet működtet, ebből 15-öt a cseh és a lengyel piacon, a budapesti a 16. A WestEnd City Centerben nyílt egységet az AmRest, a Starbucks regionális franchise-partnere, a többek között a Pizza Hut, KFC és Burger King éttermeket működtető cég nyitotta. A Napi kérdésére, miszerint a mostani egységet követi-e újabb a következő időszakban, Drew O'Malley, az AmRest Coffe Sp Z.o.o. operatív vezetője elmondta: nincs újabb bejelentenivalója a társaságnak. Arra a kérdésre, hogy miért épp egy plázában nyitotta a társaság az első egységét, úgy válaszolt, igyekeznek követni a célközönségüket, s a kutatásaik alapján a WestEndben található az a fizetőképes kereslet, amelyet megcéloztak.

A budapesti egység pénzügyeiről és finanszírozásáról a cégvezetők nem beszéltek, sokkal inkább a vállalat üzletpolitikáját és kínálatát ismertették, arra számítva, hogy ezt kevésbé ismerik a fogyasztók a régióban, holott O'Malley többször utalt arra: pontosan tisztában vannak azzal, hogy a magyar piacon jól csengő, ismert és nagyon várt márka a Starbucks. Ennek megfelelően a cég komoly személyzettel (külön ide vezényelt nyitó csapattal) és több hónapos előkészítő munkával dolgozta ki az üzlet piacra vezetését.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet