BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kereskedelem szerint nem rossz az irány

2010. június 8. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nehéz lenne most megmondani, hogy a minimálbér-specifikus kiskereskedelemben milyen nehézségeket vagy könnyítéseket hoz az új adórendszer - mondta lapunknak Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára. Egyrészt az adójóváírás kétéves kivezetéséről volt szó, vagyis nem azonnal válik kvázi adókötelessé a minimálbér, másrészt nem esett szó a szuperbruttósításról. Azt sem lehet még megmondani, hogy a kereskedelmi vállalkozásoknak könnyebb lesz-e, attól függetlenül, hogy csökken a nyereségadó. Az egyéb járulékokról, illetve az iparűzési adóról nem beszélt a miniszterelnök - hívta fel a figyelmet Vámos. Ha viszont valóban csökken a teher, az rövid időn belül megjelenik a fogyasztásban, vagyis Vámos szerint első hallásra nem rossz irány a kormány akciótervének néhány pontja.

Ami a másodlagos élelmiszer-ellenőrzést illeti, Vámos emlékeztetett: Gráf József volt földművelésügyi miniszter egyszer már kijelentette, hogy nem szeretné, ha Magyarország az unió szemétlerakójává válna és lépéseket tett az erőteljesebb ellenőrzésért. A kereskedelem szereplői maximálisan egyetértenek a gondolatmenettel, de nem szabad kizárólag importkorlátozásban gondolkodni, hiszen a magyar élelmiszerszegmens több területén is jelentős feketepiac működik, amelyet végre erőteljesebben kellene ellenőrizni. Vámos úgy fogalmazott, hogy az akcióterv ezen pontjánál, csakúgy, mint a minimálbérnél, meg kell várni, hogy a kormány és a szaktárcák tartalommal töltsék meg a stratégiát.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet