Már most 10-15 százalékkal kerül többe a primőr, mint tavaly ilyenkor - mondta lapunknak Fodor Attila, a CBA Kereskedelmi Kft. kommunikációs vezetője. Mint mondta, a polcokon egyelőre tartják a 75-80 százalékos magyar termékarányt, de ez a mutató az időjárás miatt veszélybe kerülhet, ugyanis azt érzékelik a beszerzőik, hogy minőségben és mennyiségben is gyenge az árualap. A rossz idő miatt nem növekedtek a termények és a várható kánikula egész egyszerűen megrohasztja a földeken a termést - az epernek például olyan magas a víztartalma, hogy két napnál tovább nem áll el a boltokban. Fodor szerint a beszerzőknek most nagyon óvatosnak kell lenniük a minőség tekintetében.
Az import 30-40 százalékkal olcsóbb, mint a magyar termék. Hiába lokálpatrióta a CBA vásárlóközönsége - mondta Fodor -, ez az árszint már olyan lélektani határnak számít, hogy a vevők elfordulnak a drága magyar terméktől, így nem tehetik meg, hogy ne listázzák be a külföldi árut. Pedig többek között a CBA néhány hete arra számított, hogy mostanra szinte teljes egészében fel lehet tölteni a zöldség-gyümölcs pultokat magyar termékkel.
Lapunk tegnapi számában a termelők és a feldolgozók jelezték, hogy komoly gond lehet a primőrrel, hiszen mennyiségben képtelenek lesznek tartani a szerződéseket.
