BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elvitte a ciklon az idei profitot

2010. május 24. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sok vendéglátósnak nem csak az elmúlt két hetét, hanem nagy valószínűséggel a szezonra tervezett profitját is elvitte a májusi rossz idő. Vágvölgyi Mihály, a Veranda étterem tulajdonosa például lapunknak elmondta: grillteraszt szerveztek az étteremtől nem messze, amelyhez gépeket, berendezéseket vásároltak és helyeztek ki. A befektetés természetesen hosszabb távú, ám az idei profittól elbúcsúzhattak (a forgalomkiesés mellett a terasz őrzésének költsége is rontja a gazdaságosságot). Vágvölgyi azt számolta, hogy a szezonban akkor lennének nagyjából pénzüknél, ha mostantól szeptember közepéig egyfolytában sütne a nap. Erre viszont kicsi az esély, így az is megfordult a fejében, hogy leszereli a teraszt.

A Zöld Pardon szórakozóhelyen nemcsak forgalomkiesést, hanem fizikai károkat is okozott a vihar - mondta lapunknak Hamza Gergő pr-marketing vezető. Az elmúlt héten emiatt koncertek maradtak el, több olyan nap is volt, amikor nem nyitottak ki. Hamza nem tudta megmondani, mennyi a forgalomkiesés, de szerinte pontos számokat nehéz is lenne közölni, hiszen az időjárás rontotta a potenciális vendégek "kiülős hangulatát". Vagyis, ha jobb lesz az idő, akkor sem biztos, hogy egyből telt házzal pörög majd a hely.

A vendéglátósok szerint a lehető legrosszabb időben jöttek a viharok, hiszen a szezonkezdetből lehetett volna számolgatni, mi az, amin javítani kell, mi az, ami ebben a szezonban kurrens és mi az, amiből csak minimálisat kell rendelni. Így viszont nem kizárt, hogy sokan mellé nyúlnak majd az árurendelésben és a vihar nyomán kiesett hasznon túlmenően az elhibázott beszerzés miatt is veszteségeket kell leírniuk.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet