A válság ellenére a közép-európai országok többségében nem csökkent érdemben a munkaadók munkavédelemre, egészségvédelemre szánt kerete: noha a megkérdezettek 82 százalékának csökkent az árbevétele, csak 18 százalékuknál mérséklődött a dolgozók védelmére fordított összeg - mondta Paksi Mária, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) nemzetközi igazgatóhelyettese. Az Európai Unió által finanszírozott, "A közép-kelet-európai munkaadók és munkavállalók egészség- és biztonságtudatosságának fejlesztése" elnevezésű kutatás keretében hat szomszédos ország munkaadói szervezetének tagságát keresték meg: összesen 709 vállalkozás adatai jelennek meg a felmérésben, legnagyobb arányban a magyar vállalatvezetők és munkavállalói képviselők töltötték ki a kérdőíveket. A magyar cégek csaknem háromnegyedének van munkahelyi biztonság- és egészségvédelmi szabályzata, és csupán 14 százalékuk jelezte, hogy nem rendelkezik tervezett vagy dokumentált stratégiával - mondta Paksi Mária. A megkérdezett magyar munkáltatók több mint 63 százaléka vezet baleseti statisztikát, míg 12,6 százalék egyáltalán nem regisztrálja a munkával összefüggő sérüléseket. A statisztikát vezetők átlagosan évi 14 balesetről számoltak be.
