BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Élénkítést vár a CBA

2010. április 29. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyelőre a CBA Kereskedelmi Kft. sem akar kategorikusan állást foglalni arról, hogy az új kormányzattól milyen intézkedéseket vár a kiskereskedelem fellendítéséhez. A forgalma alapján a legnagyobbnak számító magyar lánc nem tagja az OKSZ-nek, sok esetben önállóan lobbizott a korábbi években a kiskereskedelmi szabályrendszerek mellett vagy ellen. Fodor Attila, a cég kommunikációs vezetője szerint egyelőre azért nem foglalnak állást, mert nem ismert a gazdaság állapota. Márpedig az tenne igazán jót a szektornak, ha fellendülne a gazdaság, vagyis a kormánytól első lépésként gazdaságélénkítő csomagot remélnek. A cégnek ugyan több ötlete lenne a szabályozás átalakítására, de Fodor szerint amíg nem látszik a gazdaság teljesítőképessége, addig felesleges egy-egy részterületet kiemelni, ugyanis nem kizárt, hogy az a másik oldalon szigorítást jelentene. Fodor ezzel utalt az áfára, amelyet a kiskereskedelmi szereplők szerint elhibázott lépés volt emelni.
A CBA szerint a kormányalakításra felkért Fidesz-KDNP elősegítheti a magyar kkv-k megerősítését. Fontosnak tartják az is, hogy a piacon ne csak a nemzetközi nagyvállalatok részesüljenek támogatásban, hanem a magyar tulajdonú cégek is. Fodor szerint több ügyben is szeretne a CBA előbbre lépni, ilyen például a vasárnapi nyitva tartás kérdése. A CBA évek óta támogatja a hét utolsó napján való kereskedelmi szünnapot, ami a számításaik szerint nekik nem okozna forgalomcsökkenést. Ám a CBA ismeri az ellenvéleményeket is, tisztában van azzal, hogy következetes és minden területre kiterjedő szabályozásra lesz szükség ahhoz, hogy működőképessé váljon a szabály. A CBA üdvözli, hogy várhatóan szeptemberben ismét a parlament elé kerül a szabálytervezet.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet