A Raiffeisen Bank új lakossági megtakarításösztönző programot indított, amely erősítené a lakossági pénzügyi kultúrát is. A Magyarországi Fogyasztóvédők Egyesületével, valamint a GfK Hungáriával karöltve kezdték tegnap a MegtakarítOK programot, amelyben a pénzintézet elsősorban azt próbálja kommunikálni, hogy a takarékoskodást kis összegekkel is el lehet kezdeni - a hangsúly a havi rendszerességen és a megtakarítási tudatosságon van. Bár a jelenlegi magyar valóság aligha támogatja a háztartások hagyományos értelemben vett megtakarításképzését, a bank lassú elmozdulásba bízik, mint ahogy a lakossági hitelezésnél is történt.
A GfK most megalkotott negyedéves megtakarítási indexe (ezt a szervezet negyedévenként kívánja publikálni) az átlagos ötvenes értéknél jóval lejjebb, 39,2-es szinten áll. A mutatót a piackutató négy részindexből számolja. Ezek azt mutatják, hogy a lakosság hány százalékának van hagyományos megtakarítása (a válaszadók önállóan definiálták saját megtakarításaikat), továbbá képet adnak a megtakarítások szerkezetéről, a jövőbeni megtakarítási tervekről és a pénzintézetek megítéléséről. E négy részindex átlaga az újonnan létrehozott mutatószám, amely alapvetően trendet mutat.
