A marketingbüdzsé megnyirbálása nem szolgálja a cégek kilábalását a válságból - mondta Markovich Réka, a Magyar Reklámszövetség (MRSZ) főtitkára abból az alkalomból, hogy megkezdődtek Budapesten a szövetség által ötödik alkalommal megrendezett Reklámhét programjai. Markovich Réka beszámolt arról, hogy a reklámszakma az idén a tavalyihoz hasonló nehéz évre számít - írta az MTI-Eco. A magyar reklámpiac hirdetőinek nettó reklámköltése 19,2 százalékkal, 162 milliárd forintra csökkent. A főtitkár szerint a médiatörvény által, amelyet várhatóan az idén elfogadnak, megerősödhet egy új üzletág, a termékelhelyezés (product placement), amelyet ez idáig a törvény nem engedélyezett. Az MRSZ a jelenlegi reklámszabályozást túl szigorúnak tartja, ugyanakkor érezhető fellendülést a szabályozás változásaitól nem, csak az új kabinet gazdaságélénkítő lépéseitől remél.
