BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább bővít a Motech

2010. március 17. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A növekvő megrendelések miatt 400 millió forint értékű fejlesztést hajt végre a mosonmagyaróvári székhelyű Motech Acélszerkezet- és Gépgyártó Kft. Mivel a meglévő, 14 ezer négyzetméteres csarnokban már nem férnek el, egy közel négyezer négyzetméteres gyártócsarnokot építenek, valamint technológiai fejlesztésre is költenek, többek között egy korszerű darurendszert vásárolnak. A termékei többségét külföldön, elsősorban az uniós országokban értékesítő társaság mintegy hatvanfős létszámbővítést is tervez. A még 1989-ben belföldi magánszemélyek által alapított Motech nettó árbevétele 2008-ban az előző évhez képest több mint 400 millió forinttal csökkent, s a nyereség is minimális lett, ám tavaly már új erőre kaptak. A forgalom csaknem 40 százalékkal nőtt és a létszám is bővült, így ma már csaknem 200 dolgozót foglalkoztatnak. A múlt évben több nagy munkánk is volt, többek közt egy 1400 tonnás acélszerkezetet gyártottunk a berlini repülőtérre - mondta Németh Gyula ügyvezető igazgató. Úgy tűnik, piaci gondok idén sem lesznek: már brazíliai megrendelésük is van. A kft. az idei üzleti tervében 40 százalékos bevételnövekedéssel számol.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet