BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közforgalmú kikötő épülhet Mohácson

2010. március 16. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Többévi előkészítő munka után lendületet kaphat az új mohácsi közforgalmú kikötő és a hozzá kapcsolódó logisztikai központ építése. A tervek szerint mintegy 16 milliárd forintos beruházás hatástanulmányainak elkészítésére és a program előkészítésére az önkormányzat mintegy 100 millió forint pályázati forráshoz jutott. Az új közforgalmú kikötőt - a 2008-ban elkészült határkikötő mellett - egy 5,2 hektáros, már a helyhatóság tulajdonában lévő területen, a vízi közlekedés fejlesztésére rendelkezésre álló uniós és központi forrásokból szeretnék megvalósítani. A tervekben egyszerre három, legalább 1400 tonnás hajó ki- és berakására alkalmas kikötő építése szerepel. A létesítményt 40 tonna teherbírású, konténerek és darabáruk rakodására is alkalmas darukkal szerelnék fel.

A program része lenne egy több mint tízezer négyzetméteres, különböző áruk átcsomagolására is alkalmas logisztikai központ, de több kisebb raktárat, irodákat és más kiszolgáló létesítményeket is építenének. A kikötő további két hajóállással bővíthető. A területnek és a közelében lévő ipari parknak van vasúti kapcsolata és hamarosan elkészül az autópálya is. Az országos területrendezési tervben 2014-es határidővel egy Mohácsot a közeli Margitta-szigettel összekötő híd építése is szerepel.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet