BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fejleszti magát a város

2010. március 7. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mercedes-gyár felépítése a legnagyobb projekt Kecskemét életében és a város önkormányzata szerint várhatóan alaposan átalakítja a helyi gazdaságot. Zombor Gábor polgármester becslése szerint az üzem közvetett munkaerőigénye együtt elérheti a 7500 főt. Kecskemét gazdasága már most is kifejezetten jó állapotban van. A városban már eddig is számos olyan nagy vállalkozás volt jelen, amelyek a válság hatására sem költöztették el termelésüket Kecskemétről. A Phoenix Mecano, illetve a Knorr-Bremse nemcsak megtartotta helyi kapacitásait, hanem további fejlesztéseket is indított. Ezenkívül bővítette kecskeméti kapacitását a Bosal, a Rösch, a Zarges és a Schaffner is, a magyar tulajdonban lévő Univer pedig Romániából hozta vissza termelését és épített új gyártóüzemet.

A forgalomterhelés enyhítése érdekében a megyeszékhelynek egy északi elkerülő útszakaszra van szüksége, amely a 44-es utat köti össze az M5-ös autópályával. A helyhatóság tervei szerint a mintegy tízmilliárd forint értékű beruházás még az idén elindulhat, mivel a kormány nemzetgazdaságilag kiemelt beruházásnak minősítette a Mercedes-projektet. Az önkormányzat ehhez kapcsolódóan 16 milliárd forintos pályázatot nyújtott be a MÁV-val és a NIF Zrt.-vel közösen egy intermodális csomópont kialakítására a közlekedési operatív program keretében. A program eredményeként csökkentenék a belváros buszforgalmát, de a közlekedési hálózat szempontjából kritikus, hiányzó útvonalszakaszok is megépülnének. A város emellett negyven új autóbuszt is vásárolna, modern utastájékoztatási és forgalomirányítási rendszert vezetne be, valamint 400 darab p+r parkolóhelyet alakítana ki a pályaudvar sínpályái felett. Az intermodális csomópont több közlekedési forma között teremtene kapcsolatot, amellett, hogy korszerűbbé és a közlekedés szempontjából "áramvonalasabbá" válna Kecskemét tömegközlekedése és képes lenne a Daimler-beruházásból eredő többletforgalom befogadására. A pályázat kedvező elbírálása esetén a projekt 2011. június 1-jén kezdődne, a kivitelezési munkálatok pedig egy évet vennének igénybe.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet