BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Titokban nyit az első hazai Starbucks

2010. február 8. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az American Restaurants Holdings SE (Amrest) magyarországi irodája egyelőre nem indokolta meg, hogy miért választott a Starbucks kávézólánc a nemzetközi tapasztalatok alapján szokatlan helyszínt - a budapesti Westend City Centert - a belváros helyett. (A hét végén derült ki, hogy a kávéházlánc a plázában nyitja első üzletét, holott a hírek korábban a Váci utcai nyitásról szóltak.) Arról is csak későbbre ígért tájékoztatást az Amrest, hogy az első üzlet nyitását milyen ütemben és milyen helyszíneken követik majd továbbiak. Információnk szerint a nyitás előtt álló üzlet figyelemfelkeltő transzparensét sem az üzemeltető, hanem a bevásárlóközpont helyezte ki - az Amrest szándéka ellenére. A régióban először 2008 januárjában, Prágában nyitott Starbucks-kávézó, tavaly áprilisban Lengyelország következett; ma összesen tizenegy ilyen működik Prágában, Varsóban és Wroclawban. A decemberrel zárult első pénzügyi negyedévében az egy évvel korábbinak több mint háromszorosára, 241,5 millió dollárra emelkedett a Starbucks nettó nyeresége. A világ 49 országában mintegy 16 ezer kávézót üzemeltető társaság az elmúlt időszakban jelentősen csökkentette költségeit, globálisan több mint 900 kávézóját zárta be.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet