A múlt hét végén leesett nagy mennyiségű hó eddig közel 150 millió forintba került a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Zrt.-nek, ebből 20 millió forint a gépek üzemeltetési költségét, 90 millió a felhasznált hintőanyagot, a fennmaradó 40 millió forint pedig a személyi költségeket, többek között a hómunkások munkabérét jelentette - mondta lapunknak Horti Zsófia szóvivő. Az FKF szombattól 90-94 munkagéppel tisztította a budapesti utakat, amit két műszakos beosztásban műszakonként 500 és 1000 fő közötti hómunkás tevékenysége egészített ki. A havazás önmagában nem vezet burkolathibák kialakulásához, azonban a repedezett útfelszínen keresztül olvadás után a víz az alépítményébe juthat, ami teherbírási problémát és így kátyúkat okoz. A kátyúk kialakulása elsősorban a nagymértékű - akár 35 fokot is elérő - hőingadozásra vezethető vissza - tette hozzá a szóvivő. Azt, hogy az idei tél milyen károkat okozott az FKF által kezelt több mint 1000 kilométeres úthálózaton, csak tavasszal tudják pontosan meghatározni, az előzetes becslések alapján azonban a tavalyihoz képest idén mintegy 30 százalékkal többet kell majd költeni az úthibák kijavítására. Az idén eddig több mint tízezer úthibát szüntetett meg a társaság.
