Egyelőre csend övezi a JEREMIE program keretében meghirdetett kockázati tőkeprogramot. A 40,5 milliárd forint keretű programban nyolc kockázati tőketársaság karolhat fel induló vagy növekedési stádiumban lévő kkv-kat, legalább 30 százalékban innovatívakat. A projekt elvárt hozama 8,5 százalék, az efölötti rész a tőketársaságoknál marad. A programot csak második körben tudta eredményesen levezényelni az NFÜ. A tervek szerint a múlt év végével kellett szerződést kötnie az NFÜ-nek a nyolc társasággal. Ennek egyelőre nincs jele, legalábbis az NFÜ EMIR rendszerében, amely az uniós pályázatokat követi nyomon, egyelőre nem található ilyen szerződés. Lapzártánkig ezt a homályt az NFÜ sem oszlatta el. A tervek szerint az egyes nyertes pályázók egyenként 2,8-5 milliárd forint közötti kerettel gazdálkodhatnak, amelyet 2013-ig kell elkölteniük. A kiválasztott vállalkozásokkal január végéig, február közepéig kellene szerződni, ezt követően indulhat majd el a valódi fejlesztés.
