Jövő év elején vezetné be a kormány az úgynevezett regisztrációs jegyet, amit minden utasnak ki kellene váltania, aki ingyen utazik. Egyelőre sok konkrétum nem ismert a jeggyel kapcsolatban, csak annyi bizonyos, hogy február végéig a pénztárakba kerül. A jegyet a vasúton és a helyközi buszjáratokon is ki kellene váltani. Egyelőre nincs eldöntve, hogy mi szerepeljen rajta: az utazás intervalluma, a kedvezmény típusa - de nem is ez a legnagyobb kérdés. Teljesen tisztázatlan ugyanis, mi lesz a következménye, ha az utas jegy nélkül száll fel a járműre. Arra sem ad választ a koncepció, mi történik akkor, ha az utasnak van ugyan regisztrációs jegye, de az nem érvényes - például nem arra a szakaszra szól vagy később száll le.
Kérdés, hogy mit kezdenek majd az információkkal a közlekedési szolgáltatók és a szaktárca; elvileg a regisztrációs jegy lehetőséget teremt arra, hogy megbecsüljék, hányan veszik igénybe valójában a közösségi közlekedést.
