Jelentősen felduzzasztaná a Közbeszerzések Tanácsát a kormány az antikorrupciós törvénycsomag részeként. Jövőre a tanács és a Közbeszerzési Döntőbizottság köré települne egy közérdekvédelmi igazgatóság, egy titkárság, egy közérdekvédelmi tanácsadó testület, a közbeszerzések tisztaságáért pedig átláthatósági biztosok felelnének. A hivatal elnökét hat évre választják, a tanács és a döntőbizottsági elnökök személye nem változik az újraszervezés után. A hivatal feladata lesz többek között saját hatáskörben és bejelentés alapján vizsgálatokat folytatni, ha felmerül annak a gyanúja, hogy bármely állami hivatalban a köz érdekét sértő ügyletek folynak.
