BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővítik a Paksi Atomerőmű tárolómoduljait

2009. szeptember 10. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A meglévő tizenhat mellé négy újabb modult építenek a paksi atomerőmű kiégett kazettáit befogadó átmeneti tárolóba - írja az MTI-Eco. Hegyháti József, a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója tájékoztatása szerint a tárolóbővítés miatt jelenleg talajcsere folyik: a Duna hordaléktalajának vastagsága miatt mintegy 33 ezer köbméternyi földet cserélnek ki november végéig. A gépészeti és technológiai munkák kivitelezésére meghirdetett, 2,5 milliárd forintos tendert a Pintér Művek nyerte, amely korábban is végzett már hasonló munkákat a kiégett kazetták átmeneti tárolójánál. Érvénytelennek nyilvánították azonban az építészeti tendert, miután a három jelentkező közül egy érvénytelen ajánlatot adott, egy pedig nem hajtotta végre a hiánypótlást. Az új közbeszerzési eljárásra október 12-éig várják a jelentkezéseket.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet