BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Getronics nyerte volna a traffipaxtendert

2009. szeptember 10. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Közbeszerzési Döntőbizottság (KDB) szerint a Getronics Magyarország Kft.-t kellett volna nyertesként kihirdetni az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) traffipaxtenderén, ugyanis a cég készüléke teljesítette legjobban és egyedüliként a hivatalos mérési követelményeket (Napi, 2009. szeptember 10.).
Az ORFK 600 darab automata sebességmérő bérlésére és üzemeltetésére kiírt pályázatának egyik nyertese, a Pintér Sándor volt belügyminiszter érdekeltségébe tartozó Civil Biztonsági Szolgálat Zrt., valamint a Getronics Magyarország Kft. is a KDB-hez fordult, a rendőrség viszont még ezt megelőzően, de már az eredményhirdetés után, júliusban lefújta a tendert. A KDB - a Getronics jogorvoslati kérelmének helyt adva - megállapította, hogy az ORFK megsértette a közbeszerzési törvényt, miután egy érvénytelen ajánlatot benyújtó céget (Civil Biztonsági Szolgálat Zrt.) hirdetett ki a közbeszerzési eljárás közép-magyarországi régiót lefedő első szakaszában nyertesként. A döntőbizottság ugyanakkor elutasította a Getronicsnak a rendőrség döntése ellen benyújtott fellebbezését, mivel az ORFK költségvetési forráshiányra hivatkozva nem kötötte meg a pályázatot lezáró szerződést a nyertes céggel.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet