Az MSZP fővárosi frakciója szerint eljött az ideje, hogy Kocsis István távozzon a BKV éléről. A szocialista párt budapesti vezetői kijelentésüket az Index értesülései szerint azzal indokolták, hogy mély bizalmi válság alakult ki Kocsissal szemben, a kezdeményezéshez pedig reményeik szerint megkapják az SZDSZ és az ellenzék támogatását is. A főváros szabad demokrata főpolgármester-helyettese, Ikvai-Szabó Imre ugyanakkor jelezte, hogy az MSZP az utóbbi napokban több eltérő véleményt is megfogalmazott a BKV vezetőjével kapcsolatban. A Főpolgármesteri Kabinet hétfői állásfoglalása szerint Kocsis István jelentése és a BKV felügyelőbizottságának vizsgálata alapján augusztus 26-ig minősítik a vezérigazgató tevékenységét. A BKV tegnapi közleményében leszögezte: Kocsisnak korábban nem volt tudomása a cég korábbi humánpolitikai igazgatójának mintegy százmillió forintos végkielégítéséről.
