Nem sokkal azt követően, hogy a parlament az adótörvények módosításával megszavazta az üdülési csekk megadóztatását 25 százalékos kulccsal, Kiss Péter társadalompolitikáért felelős miniszter sikertörténetnek nevezte az üdülési csekket forgalmazó alapítvány elmúlt 11 évét. Tegnap az egymilliomodik üdülési csekk is gazdára talált, s az év végére a várakozások szerint az üdülésicsekk-tulajdonosok száma eléri a kétmillió főt. Kiss Péter annak kapcsán, hogy az első félévben 2,2 milliárd forint értékben 63 ezer pályázó rászorulót részesített támogatásban az alapítvány, a szolidaritás fontosságát hangsúlyozta. A miniszter szerint jövőre is növekszik az értékesített csekkek összege, annak ellenére, hogy már adózni fognak.
