BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Űrruhagyárat épít az Eurotex

2009. július 1. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Oroszországba is szállíthat az eredetileg katonai és űrhajózási célra kifejlesztett, úgynevezett nanotechnológiával előállított kötött árut a hódmezővásárhelyi székhelyű Eurotex Ipari és Szolgáltató Kft. - tudta meg lapunk. A társaság új gyártóbázist épít, s a jelenlegi 50-ről 150-re növeli a dolgozók számát. A Napi információi szerint a több száz millió forintos beruházás legkésőbb a jövő év elején be is fejeződhet. Rácz Árpád, az Eurotex ügyvezető igazgatója a Délmagyarországnak nyilatkozva elmondta, az új technológia fogadására eddig már több mint 170 millió forintot költöttek. Az ügyvezető igazgató megerősítette, a közelmúltban arról is tárgyalások kezdődtek, hogy orosz partnerük tőkével is beszáll az üzembővítésbe, illetve a gyártásba, ám erről végleges megállapodás még nem született. A még 1990-ben alapított Eurotex, amely évek óta részt vesz a moszkvai divatkiállításon, tavaly ősszel került kapcsolatba azzal az orosz-magyar vegyesvállalatként működő, immár szegedi székhelyű Nanovo Kft.-vel, amelynek elsősorban az a feladata, hogy az orosz nanotechnológiai kutatások eredményeit adaptálja a termelésbe. Az antibakteriális hatású, nanoezüsttel kezelt pamut- és gyapjútermékek iránt egyre nagyobb a kereslet. A társaság, amely a közelmúltban tette át székhelyét Hódmezővásárhelyre, kötött pulóvereivel már évek óta jelen van az olasz és a spanyol piacon is.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet