BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lépéselőnybe hozta a multikat a parlament?

2009. június 30. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyértelművé tette az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ), hogy nem kívánja végrehajtani a ma életbe lépő Élelmiszer-termékpálya Kódexet, ugyanis ennek, illetve a hétfőn megszavazott termékpálya-jogszabálynak a költségeit a szövetség tagsága nem képes egyszerre felvállalni (Napi, 2009. június 30.). A szövetség szerint az agrártárca mondta fel a megállapodást azzal, hogy a kereskedelem tudta nélkül benyújtotta a törvénytervezetet, holott az egyezség arról szólt, hogy vagy kódex, vagy törvény. (Az előbbi elkészült, ám a versenyhivatal vizsgálja.) A kereskedők szerint mivel a kereskedelem rendszerint nem kerül közvetlen kapcsolatba a kistermelővel, így a törvény a multinacionális beszállítókat hozza kedvező pozícióba. Időközben a feldolgozók is bejelentették, hogy felfüggesztik a kódex alkalmazását a GVH döntéséig, így lényegében értelmét veszette júliusi bevezetés. Egyelőre elemezzük a várható hatásokat, és megkeressük a kereskedőket is, hogy hajlandóak-e bármiféle együttműködésre - mondta Tóth Isván, a MOSZ titkára, aki szerint a tejtermelők részéről újabb demonstrációk várhatók az áruházak előtt.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula
Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet