BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beszáll a papírraklap-gyártásba a Cell-Modul

2009. június 29. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Várhatóan már 2010 januárjától évente több millió papír raklap készülhet abban az üzemben, amely Celldömölkön a Cell-Modul Üzletberendezéseket Gyártó Kft. területén épülhet fel több száz millió forint költséggel - tudta meg a Napi. A termelés várhatóan két félautomata gépsoron kezdődik el, ám az üzemet később folyamatosan fejleszteni kívánják. A program részeként egy nagy alapterületű raktárcsarnok, illetve logisztikai központ is épül. Az új üzemben visszagyűjtött papírhulladékból készülnek nagy szilárdságú speciális raklapok. Fehér László, Celldömölk polgármestere lapunknak nyilatkozva elmondta, információi szerint végleges döntés született arról, hogy a beruházás kizárólag vállalkozói tőkéből valósul meg. Korábban ugyanis felmerült, hogy az új üzem építésébe a Vas Megyei Önkormányzat is beszáll. A Vas Népe úgy tudja, a beruházók az alapanyag-szállításról már megegyeztek a hulladékgyűjtéssel és -feldolgozással foglalkozó sárvári Huke Kft.-vel s több nagyáruházlánccal is.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet