BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Búcsúzik a BL a köztévétől

2009. május 26. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A TV2 és a Digi új sportcsatornájára költöznek át a BL-közvetítések az MTV-ről, miközben az FTC újbóli szereplése nyomán megélénkült a tévék érdeklődése az NB1-es mérkőzések közvetítési jogai iránt.
Ma este a Barcelona-Manchester United álomdöntővel búcsúzik a köztévétől a labdarúgó Bajnokok Ligája (BL), a következő szezontól a TV2 és a Digi Kft. új sportcsatornáján lesz látható a legnézettebb klubsorozat. A tavalyi Chelsea-Manchester United döntőt a nézők 26,2 százaléka - 938 ezer ember - a Magyar Televízión (MTV) követte figyelemmel, míg a mostani szezon találkozói átlagosan 13 százalékos közönségarányt értek el, azaz 536 ezer néző követte figyelemmel a meccseket.
Az MTV gazdasági helyzete és a magas licitár miatt nem tett ajánlatot a 2009/2010-es BL közvetítési jogaira, annak ellenére sem, hogy az elmúlt három évben kiemelkedő nézettséget hozott - mondták el a társaságnál. A sportközvetítésekkel egyébként elégedett Viasat3 megítélése szerint a BL-jogok idei licitje meghaladta a racionalitás határait, a társaság ajánlatával így alulmaradt a közvetítésért folyó küzdelemben. Bár azt a csatornánál nem árulták el, hogy mennyit fizettek korábban a BL-közvetítésekért, üzleti szempontból sikeresnek ítélték a meccsek sugárzását.
A TV2 az úgynevezett első csomaggal - vagyis a képernyőre kerülő meccsek kiválasztásának jogával - együtt az internetes jogokat is megvásárolta, ami lehetőséget ad a csatornának arra, hogy a neten is élőben közvetítse a keddi mérkőzéseket. A társaság tervei között ezenkívül összefoglalók és különböző exkluzív tartalmak online közvetítése szerepel. A TV2-nél érdeklődésünkre nem kívánták elárulni, hogy a csatorna mennyit fizet a következő három évben a BL-meccsek közvetítéséért.
Nemcsak az európai szuperküzdelem, hanem a hazai élvonal mérkőzései iránt is növekszik a tévék érdeklődése. Ebben oroszlánrésze van annak, hogy a Ferencváros két idény után ismét az NB1-ben szerepelhet majd. A Digi TV információink szerint 800 millió forintot ajánlott a mérkőzések közvetítési jogáért, s emellett 100 milliós támogatást helyezett kilátásba a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) utánpótlásprogramjának. Az MLSZ ma délután hozza nyilvánosságra azt az ajánlatot, amelyet a közvetítési jogok elővásárlási jogával bíró Sport TV-nek tíz napon belül legalább tartania kell, ha jövőre is programján akarja tartani a magyar bajnoki mérkőzéseket. A csatorna főszerkesztője, Máté Pál szerint mindeddig nem vált világossá, hogy a társaság milyen feltételekkel élhet opciós jogával. Értesüléseink szerint a Digi ajánlata legalább százmillióval magasabb, mint a Sport TV által korábban fizetett jogdíj. A viszonylag szűk elérhetőséggel bíró Digi TV a hírek szerint egyesületenként két-kétezer ingyenes előfizetés kiosztását tervezi győzelme esetén, amellyel a sportegyesületek szurkolóiknak tehetnék elérhetővé a meccseket. Az már viszont korábban eldőlt, hogy közszolgálati televízióként - évi 90 millió forintért - a Duna TV péntek esténként továbbra is közvetíthet NB1-es meccseket.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László
Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet