Új értékelési rendszerre tér át a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség: az eddigi, eseti jelleggel alkalmazott értékelési rendszer helyett egy négy évre szóló keretmegállapodás szerint zajlik majd az egyes uniós programok eredményességének vizsgálata - mondta Tétényi Tamás, az NFÜ főosztályvezetője egy háttérbeszélgetésen. A négyéves intervallumban összesen 14, külön közbeszerzési tenderen kiválasztott cég, illetve konzorcium végezheti majd el az egyes értékeléseket, amelyekre egyébként külön-külön közbeszerzési pályázatot is kiír az NFÜ. Az első körös tendereztetés után várhatóan kétmilliárd forintos keretet tud felhasználni az ügynökség a hatékonyságvizsgálatokra. A cél az, hogy a puszta ellenőrzés és monitoring mellett a pályázatok hasznosságára és a szabályozás hiányaira is fény derüljön. Az értékelések négy téma köré szerveződnek majd: környezetvédelem, infrastruktúra-fejlesztés, gazdasági, társadalmi fejlesztés és operatív értékelések.
