BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb iroda áll üresen

Bár a budapesti irodaállomány csaknem 30 ezer négyzetméterrel bővült április–júniusban, a kihasználatlansági ráta csökkent.

2007. július 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az irodapiac húzós három hónapon van túl, a szegmens teljesítményét jelző részmutatók pedig felfelé mozdultak – derül ki a CB Richard Ellis a Colliers International, a Cushman & Wakefield, a DTZ és a John Lang LaSalle nagy nemzetközi ingatlanügynökségek magyarországi képviseletei által létrehozott Budapesti Ingatlan-tanácsadók Egyeztető Fóruma elemzéséből. A kereslet ugyan nőtt április–júniusban az előző negyedévhez viszonyítva, de nem érte el a múlt év utolsó három hónapjában mért adatokat, leginkább azért, mert azok rendkívül magasak voltak.
Április–júniusban 65,4 ezer négyzetmétert sikerült kiadni és a megszokottól eltérően most az úgynevezett nem központi piac mutatta a trendet, jóllehet a központi és a nem központi piacokon létrejött bérleti tranzakciók kiegyensúlyozottan oszlottak meg. Előbbi 42,4, utóbbi 50,8 százalékos részesedést ért el. (A központi piacnak azok a területek számítanak, amelyek közvetlen kapcsolatban állnak a főváros közlekedési főbb útvonalaival.)
A kiadatlan területek nagysága a második negyedévben tovább csökkent, így az összes irodaterület csupán 11,58 százaléka maradt bérlő nélkül június végére. A kihasználatlansági ráta úgy csökkent, hogy az irodaállomány 28,3 ezer négyzetméterrel bővült, ami közepes értéknek számít, bár jóval meghaladja az előző negyedév 10,5 ezer négyzetméteres kínálatát. Az irodapiac további négy új irodaházzal bővült, elkészült az Átrium Park első – 16 ezer négyzetméteres – üteme, a Pauler Irodaház 2800 négyzetmétere, valamint az exkluzív szolgáltatásokat nyújtó, a teljes állományt 2755 négyzetméterrel bővítő Lánchíd Palota és a vegyes funkciójú Mester Park.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet