A 2007-es büdzsében nincs keret a 2012-es foci Eb esetleges megrendezésének előkészületeire, mint ahogy a fővárosi és az érintett önkormányzatok sem rendelkeznek vele – mondta el a NAPI Gazdaságnak Orendi Mihály, a Debreceni Sportcentrum Kht. ügyvezetője. Amikor a pályázatot beadták, a kormánynak, az MLSZ-nek és az érintett városoknak egyezséget kellett volna kötniük a feladat- és felelősségi körökről – mutatott rá az ügyvezető. 2006 áprilisában szóvá tették Füleky Andrásnak, a Nemzeti Sporthivatal elnökhelyettesének azt is, hogy a debreceniek tudomása szerint a fővárosnak a stadionépítéshez – gyakorlatilag a Puskás Ferenc Stadion újjáépítéséhez – nem kell majd önrészt letennie, a vidéki önkormányzatok viszont csak önrész mellett kaphatnak pénzt a beruházásra; érdemi válasz azonban nem érkezett. Debrecennek mintegy 17 milliárd forintba kerülne az Eb; az utóhasznosítást egyebek közt az utánpótlás számára létrehozott pályával, illetve kapcsolódó szolgáltató létesítményekkel képzelik el.
A székesfehérvári stadionfejlesztés költségét a már elköltött 2 milliárd forint mellett további 10 milliárd forintra becsülik – mondta el lapunknak Bozai István, a Sóstói Stadionok Kft. első embere. Azt még nem tudni, hogy a kormányzat és a város miként osztozna a kiadásokon, mindenesetre a cég az állami garanciavállalásra alapoz. A városnak külön kell majd áldoznia az elővárosi vasút és a reptér fejlesztésére, az utak szélesítésére és más infrastrukturális beruházásokra. Az utóhasznosítási tervek között sportgyógyászati centrum kialakítása is szerepel.
Győrben a tervek szerint a jövő év végére állni fog a 20 ezer fős új Rába stadion – közölte lapunkkal Klement Tibor, a Győri ETO FC ügyvezetője. Az első ütemben, 3,4 milliárd forintért, az egyik lelátó újult meg, benne az új klubépülettel és az öltözőkkel. A beruházás összesen mintegy 15 milliárd forintba kerül, ám a stadionhoz négycsillagos szálloda, szórakoztatóközpont és kereskedelmi egységek is kapcsolódnak majd. Pozitív Eb-döntés esetén a stadiont 35 ezer fősre bővítenék, de ehhez állami és önkormányzati pénzre lesz szükség. A folyó építkezések költségét döntően a klub tulajdonosa, a Quaestor-csoport fedezi, az építkezés első üteméhez a város 500, a központi költségvetés 900 millió forint támogatást adott.
